Podróżnik Aleksander Doba podbił serca radomszczan

5 lutego 2020


4 lutego w Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził niezwykły gość - podróżnik i kajakarz Aleksander Doba, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie, sala biblioteczna pękała w szwach, było ponad 200 gości.

Rozmowie z podróżnikiem towarzyszyła promocja książki „Rok w kajaku na Atlantyku. Jak to możliwe?”. Autor opowiadał o swojej pasji do kajakarstwa, trudnych początkach oraz przekonywał, że nigdy nie jest za późno na realizację pasji i szalonych wyzwań. Swoją pierwszą podróż kajakiem odbył już na emeryturze, a następnie powtórzył ten wyczyn jeszcze dwa razy. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, podróżnik rozdawał też autografy.

Andrzej Doba w głosowaniu na stronie „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jest pierwszym, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Galeria