Podsumowanie konkursu "Zakręcony wąż"

11 maja 2017


Finał konkursu pn. „Zakręcony wąż” odbył się dziś na hali sportowej przy ZSG nr 4. Rozstrzygnięciem konkursu ekologicznego uczczono Dzień Bez Śmiecenia.

Konkurs pn. „Zakręcony wąż” został ogłoszony w lutym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku i został skierowany do uczniów szkół podstawowych z Radomska oraz powiatu radomszczańskiego. Zadaniem uczniów było zebranie w ciągu dwóch miesięcy jak największej ilości plastikowych nakrętek, a następnie ułożenie z nich jak najdłuższych węży. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół z miasta Radomska oraz gmin: Radomsko, Masłowice i Gomunice.

Efekty pracy uczniów można było podziwiać podczas podsumowania konkursu, które odbyło się na hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4. Data rozstrzygnięcia konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ 11 maja przypada Dzień Bez Śmiecenia (World non-waste Day).

Już od godziny 8.00 uczestnicy konkursu układali z zebranych nakrętek kolorowe mozaiki, których motywem przewodnim była ochrona środowiska.

Następnie przyznano nagrody laureatom konkursu, które wręczyła zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z wiceprezes PGK Izabelą Michnowską. Najdłuższym wężem okazał się ten wykonany przez uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7 w Radomsku., który osiągnął długość 1,3 km. Tym samym został pobity rekord Polski. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ZSG w Strzałkowie. Trzecie miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku.

Fundatorami nagród w konkursie było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miasto Radomsko.

Konkurs miał na celu edukację ekologiczną, integrację młodzieży, a przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym, ponieważ wszystkie zebrane podczas konkursu nakrętki zostały przekazane Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”.

Galeria