Podziękowania dla prezydenta

2 listopada 2018


Dni spędzone w Radomsku na długo zapisały się w naszej pamięci, a otwartość i zaangażowanie organizatorów wywarły na nas ogromne wrażenie - czytamy w podziękowaniach przesłanych do prezydenta Jarosława Ferenca tuż przed Dniem Wszystkich Świętych.

W Radomsku w wakacje gościła młodzież i dzieci z Ukrainy - miasta partnerskiego Vozniesenska oraz Jużnoukrajinśka i Odessy. - Spotykamy się z niezwykłą życzliwością. Młodzież poznaje polską kulturę, obyczaje, zwiedza piękne miasta – mówił podczas spotkania w urzędzie miasta jeden z opiekunów, ks. Karol Karwowski.

- Cieszę się, że możecie poznać nasze miasto. Mam nadzieję, że czas, który spędzicie w Radomsku będziecie długo wspominać – odpowiadał prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas spotkania prezydent nawiązał także do dotychczasowej współpracy z Voznesenskiem oraz do serdecznego przyjęcia przedstawicieli naszego miasta, którzy w ubiegłych latach gościli na Ukrainie. Owocem tej współpracy ma też być wymiana dzieci i młodzieży z Radomska i miast ukraińskich oraz zorganizowanie w naszym mieście obozu językowego.

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych prezydent Jarosław Ferenc otrzymał podzękowania dotyczace zorganizowania wakacyjnej wizyty: