Powiatowa wigilia

15 grudnia 2018


W piątkowy wieczór 14 grudnia w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Program słowno-muzyczny przygotował zespół „Apasjonata”, działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”.

W wigilii oprócz władz powiatu radomszczańskiego wzięły udział władze Miasta Radomsko na czele z prezydentem Jarosławem Ferencem i przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Dębskim. Gośćmi spotkania byli także księża, włodarze okolicznych miast i gmin, radni, dyrektorzy szkół oraz instytucji działających na terenie powiatu, a także przedstawiciele policji, straży pożarnej i organizacji pozarządowych. Na wigilię powiatową przybył również wicemarszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Wojciechowski.

Spotkanie było okazją do wręczenia medali z okazji 20-lecia Powiatu Radomszczańskiego dyrektorom szkół oraz instytucji działających na terenie powiatu radomszczańskiego.

Wieczór uświetnił występ zespołu „Apasjonata” działającego przy RUTW „Wiem więcej”, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Potem nadszedł czas na życzenia i łamanie się opłatkiem. Nie zabrakło także tradycyjnych wigilijnych potraw.