Prapremiera spektaklu "Bang Bang" za nami

30 maja 2016


W sobotni wieczór 28 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku na Scenie Regionalnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi miłośnicy teatru mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, bowiem  odbyła się prapremiera spektaklu „Bang Bang” w reżyserii Dominiki Knapik.

Spektakl nawiązujący do filmu Ridley’a Scotta „Thelma i Louise” opowiada o kobietach, które jako małe dziewczynki były uczone posłuszeństwa i powściągania swoich emocji. Jako dorosłe nie są w stanie odnaleźć swojego miejsca w świecie.  Decydują się wyruszyć w podróż, która z każdym pokonanym kilometrem nabiera dramatycznego przebiegu. Jedyną możliwością ucieczki jest gniew i Bang Bang.

Prapremierę poprzedził wernisaż wystawy pt. „Aktorzy” Sergiusza Sachno. Wystawa powstawała w latach 1978-1988. Jak wyjaśnia autor, unifikacja światła i tła umożliwiała mu, a następnie widzowi, prowadzenie porównań, weryfikowania dotychczasowych wyobrażeń i odkrywanie nieznanych twarzy aktora. Na wystawie zaprezentowanej w Radomsku można obejrzeć portrety, m.in.:  Danuty Stenki, Piotra Frączewskiego, Anny Romantowskiej  czy Artura Barcisia.

Spektakl „Bang Bang” radomszczańska publiczność mogła obejrzeć także w niedzielę 29 maja.