projekt "Wakacje z kamerą"

4 sierpnia 2016


Serdecznie zapraszamy na podsumowanie warsztatów filmowych "Wakacje z kamerą", które odbędzie się 5 sierpnia 2016r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej  Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

 
Do dzieci zainteresowanych tematyką filmową adresowany był projekt "Wakacje z kamerą". Był to cykl czterech spotkań warsztatowych, realizowanych w dniach 1 – 4 sierpnia 2016r.

Głównym celem projektu było zapoznanie 18 osobowej grupy uczestników z procesem powstawania dzieła filmowego i animacji.
Warsztaty prowadzone były przez Marcina Skorka – filmoznawcę, autora zajęć edukacji medialnej.
Dzieci były odpowiedzialne za wszystkie etapy przygotowywania filmu, od opracowania scenariusza, poprzez przygotowanie scenografii do premiery autorskiego dzieła.Uczestnicy nabyli umiejętność organizacji planu zdjęciowego, realizacji zdjęć, wykonywania dekoracji i kostiumów, oraz współpracy w zespole. Dzieci podzieliły się na trzy drużyny, które dzięki ciągłym wymianom współpracowały przy wszystkich etapach filmu. Scenariusz powstał na podstawie znanych bajek. Młodzi aktorzy wybrani podczas castingu pracowali nad poszczególnymi scenami filmu. Nagrywane były też dźwięki, które wykorzystano do animacji.

„(…) w czasach narodzin kina, filmy były czymś na kształt magicznego triku i automatu, który przenosił widzów w świat magii.” Jonathan Nolan