Promocja książki „W poszumie sosnowych lasów”

26 stycznia 2018


W Galerii Muzeum Regionalnego odbyła się promocja książki historycznej „W poszumie sosnowych lasów” autorstwa Tomasza Kolmasiaka.

W najnowszej książce Michała Kolmasiaka poświęconej II wojnie światowej można przeczytać wiele historii, które działy się nie tylko w najbliższych okolicach Radomska. Jak wyjaśnia autor „W poszumie sosnowych lasów”, pomysł na książkę narodził się kilka lat temu podczas rozmów z dziadkiem, który opowiadał mu wiele ciekawych historii związanych z wydarzeniami tamtych dni.

- Pomogła mi też praca w gazecie. Miałem kontakt ze starszymi ludźmi, którzy byli świadkami działań wojennych. Postanowiłem spisać ich relacje, powstało kilka artykułów, następnie żebrałem je w książkę – wyjaśnia Tomasz Kolmasiak, dodając, że książka „W poszumie sosnowych lasów” jest publikacją lekką, pisaną prostym językiem, która ma za zadanie przypomnieć realia wojny prowadzonej na ziemi radomszczańskiej. Znajdują się w niej historie miłosne, kryminalne, dzieje partyzantów prowadzących działa zaczepne czy opisy zbrodni wojennych.

Galeria