Promowali 4. edycję Budżetu Obywatelskiego

15 maja 2018


Za nami spotkanie promocyjno-informacyjne 4. edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku, które odbyło się z inicjatywy Magdaleny Stępień i Agnieszki Dzwonkowskiej – pomysłodawczyń placu zabaw przy ulicy Brzeźnickiej, który zrealizowano  w 2. edycji BO.

Celem spotkania na placu zabaw i siłowni przy ulicy Brzeźnickiej było m.in. przybliżenie mieszkańcom idei Budżetu Obywatelskiego oraz pokazanie na własnym przykładzie, że inicjatywa ta daje realne efekty. Na miejscu przygotowano wiele atrakcji, z których największym zainteresowaniem cieszył się quiz z nagrodami poświęcony Budżetowi Obywatelskiemu.

- Obiekt ten cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest bardzo fajny plac zabaw oraz siłownia, która powstała dzięki oszczędnościom w Budżecie Obywatelskim.  Mam nadzieję, że to miejsce będzie was integrować, że będziecie z niego zadowoleni – mówił podczas potkania prezydent Jarosław Ferenc.

Autorki wniosku wyjaśniają, iż chcą promować ideę budżetu wśród wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzieży. Dzięki realizacji tej oraz innych inwestycji i przedsięwzięć młodzi radomszczanie zobaczą, że mają bezpośredni wpływ na swoje otoczenie oraz sposób spędzania wolnego czasu.