Przed nami Athletes Clash 2018

3 września 2018


Zapraszamy na 2. edycję jednodniowych zawodów Crossfit’owych - Atheletes Clash! Zawody odbędą się w sobotę 8 września 2018 r. na Miejskiej Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku.

Crossfit to dyscyplina, która integruje sporty siłowe (m.in. podnoszenie ciężarów, trójbój) ze sportami wytrzymałościowymi (m.in. bieganie, wioślarstwo, kolarstwo, pływanie) oraz gimnastyczno-akrobatycznymi (m.in. podciągania, chodzenie na rękach, wyskoki). Główna rywalizacja polega na wykonaniu określonych zestawów ćwiczeń przygotowanych specjalnie przez organizatorów, które następnie należy wykonać jak najszybciej lub jak najwięcej razy w określonym czasie. Z jednej strony czyni to zmagania bardzo atrakcyjnymi, z drugiej wymaga przede wszystkim wszechstronności i siły woli zawodników, dlatego Crossfit jako sport przez wielu nazywany jest najcięższym fizycznie, jak i psychicznie zmaganiem, z jakim mieli styczność, przy czym duża część zawodników wywodzi się z innych sportów, które uprawiali wyczynowo..

Rywalizacja odbędzie się kategoriach: Rx Men, Open Women i Open Man, a pula nagród wynosi 10 000 PLN i podobnie jak w zeszłym roku w większości w formie pieniężnej. Każdy z uczestników zmierzy się z dwoma WODami, a najlepsi przejdą dalej.

athletes clash 2018