Przedstawicielki Społeczności Startera z wizytą u prezydenta

20 lipca 2017


Dziś przedstawicielki Społeczności Startera spotkały się z prezydentem Jarosławem Ferencem, by omówić przygotowania do realizacji projektu postawienia stojaków rowerowych w mieście za pomocą finansowania społecznościowego.

Prezydent spotkał się z liderką zespołu Kariną Pawelec oraz Weroniką Musiał. Dziewczyny przedstawiły wykonaną przez uczestników projektu prezentację multimedialną, w której zawarły dane z rynku stojaków rowerowych, propozycję wyglądu stojaków, a także wstępne wyniki ankiety przeprowadzonej wśród radomszczan.

- Zaczęliśmy się interesować stojakami, ich ceną, wyglądem oraz upodobaniami ich użytkowników. Zorientowaliśmy się także, gdzie takie stojaki mogłyby stanąć w naszym mieście. Wybieramy także platformę crowdfundingową, na której moglibyśmy prowadzić naszą akcję, ustalamy strukturę nagród oraz piszemy treści na stronę internetową, którą będziemy w najbliższym czasie tworzyć  – wylicza Karina Pawelec.

Wstępne wyniki ankiety są optymistyczne dla realizacji przedsięwzięcia, ponieważ aż 87 procent ankietowanych uważa, że stojaki rowerowe są potrzebne w mieście, a 90 proc. stwierdziło, że pomysł ma szansę na realizację. Ponad 61 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć wsparcia finansowego projektu.

Ankietę można wypełniać na tronie projektu kampanii crowdfundingowej TUTAJ.

- Nasze nastawienie jest bardzo pozytywne. Cały zespół jest zmobilizowany i chętny do działania. Staramy się rozsądnie dzielić pracę. Wszyscy są pełni zapału. Wystarczy poczekać na sukces  – zapewnia Weronika Musiał.

Prezydent podczas spotkania podkreślił, że bardzo wspiera inicjatywę i czeka na jej efekty. Zadeklarował także pomoc na etapie zarówno przygotowań jak i realizacji projektu.

Nad przygotowaniami do projektu czuwa współtwórca Startera Radomsko oraz prowadzący szkolenia Bartosz Filip Malinowski wraz z pracownikami Centrum Nowoczesnych Inwestycji.