Przedszkolaki recytowały wiersze o drzewach

26 kwietnia 2017


Publiczne Przedszkole nr 4 „ Pod Zielonym Ludkiem” w Radomsku od wielu lat organizuje ekologiczny konkurs recytatorski, w tym roku pod hasłem „ Drzewa skarbem ziemi”.

Jeszcze przed rozpoczęciem konkursu przybyli goście oraz uczestnicy  obejrzeli spektakl o tematyce ekologicznej w wykonaniu małych artystów z PP nr 4. Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Dziwne drzewo”, w którym uczestniczyły dzieci z radomszczańskich przedszkoli. I miejsce zajęły Roksana Smolarczyk z PP nr 3 oraz Liliana Kwarta z PP nr 4. II miejsce przyznano Barbarze Staszewskiej z PP nr 5 i Michałowi Laskowskiemu z PP nr 6. III miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Gonera z PP nr 1 oraz Wiktoria Jabłońska z PP nr 4.

Podczas konkursu recytatorskiego zaprezentowało się 26 przedszkolaków z PP nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9 i 10. Komisja oceniająca - w składzie Anita Pawlak-Zygma (przewodnicząca), Grażyna Szczekocka oraz Mariola Krzyżowska - miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych recytatorów, bo wszystkie dzieci spisały się na medal.

Wyniki:
I miejsce: Barbara Kaszuwara i Wiktor Bednarski
II miejsce: Mateusz Cieciura i Maja Paradowska
III miejsce: Liliana Pawłowska i Lena Bajon

Wyróżnienia otrzymali:
Paulina Kłodos
Marcin Kilian
Julia Kurek
Maja Mielczarek
Jacek Surmacki
Alicja Ciemieniewska
Patryk Ściubak

Laureaci konkursu dostali nagrody w postaci pluszaków, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy i książeczki za udział w konkursie. Nagrody oraz wyróżnienia małym artystom wręczyła zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Dla wszystkich uczestników konkursu nagrody i upominki ufundowali: PP nr 4, Wydział Edukacji i Kultury oraz Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Galeria