Przyjęto budżet miasta na 2020 rok

19 grudnia 2019


Trwa ostatnia w tym roku Sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Jednym z najważniejszych punktów było uchwalenie budżetu na 2020 rok. Jest to budżet proinwestycyjny – 35 milionów złotych zostanie przeznaczone na realizację ważnych dla miasta zadań inwestycyjnych.

Budżet na nowy rok zakłada planowane dochody w wysokości 223 milionów złotych, natomiast wydatki wyniosą 243 miliony złotych. – W przyszłorocznym budżecie zaplanowano wiele istotnych inwestycji, na które przeznaczymy aż 35 milionów złotych. Będziemy również zabiegać o dodatkowe środki zewnętrzne, by jeszcze zwiększyć tę kwotę – zauważa prezydent Jarosław Ferenc, dodając, że największe inwestycje, które obecnie stoją przed miastem to dokończenie budowy nowego basenu przy ulicy św. Królowej Jadwigi oraz przebudowa ulicy Kraszewskiego i św. Rozalii. Dodatkowo przewidziano przebudowę ulicy Piłsudskiego, budowę parkingu przy ulicy Reymonta oraz szereg inwestycji związanych z poprawą jakości i komfortu życia mieszkańców.

Istotne wydatki zaplanowane w budżecie zakładają również dokapitalizowanie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, zabezpieczenie wkładu własnego na odwiert badawczy związany z geotermią oraz modernizację piwnic w Miejskim Domu Kultury.

Galeria