Pyzy najlepiej smakują na Kowalowcu

28 września 2019


Piknik integracyjny dla mieszkańców Radomska odbył się w sobotę 28 września na placu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybrano m.in. Smak Kowalowca – pyzy z mięsem.

To jeden z elementów  zwycięskiego projektu z 4. edycji BO  "Smaki i osobliwości Kowalowca – mieszkańcy Radomska poznają jedną z najstarszych dzielnic naszego miasta". Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Były dmuchańce, fotobudka, konkursy – sportowe, karaoke, na Smak Kowalowca, na logo Kowalowca. Do tego dania z grilla – kiełbaski i kaszanki, wata cukrowa, popcorn, zalewajka, chleb ze smalcem, ogórki, ciasta... Nikt z pewnością nie wyszedł głodny.

Na ten dzień uczestnicy pikniku wybrali też Wodza i Radę Kowalowca. Wodzem został Kamil Bugdal, radę utworzyły panie: Maryla Sandelewska, Teresa Dygudaj, Alicja Osińska i Barbara Drozdek. Wyniki wyborów ogłosił prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który wczesniej - wraz z ks. Pawłem Kulą - witał uczestników pikniku i życzył dobrej zabawy. 

Wódz i zaproszeni goście oceniali potrawy przygotowane przez mieszkanki Kowalowca. Najbardziej smakowały pyzy z mięsem, jury doceniło też leczo i bigos. Konkurs na logo Kowalowca wygrała Małgorzata Wolska. 

Zabawy nie zakłócił padający deszcz. Kilkanaście osób rywalizowało w zawodach w piłkę kopaną oraz w konkursie karaoke. Nie mogło zabraknąć „Sokołów” czy nowego, biesiadnego przeboju „Mama ostrzegała”. A że piknik integracyjny, to i były tańce.

To już drugi z pikników organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na placu przy kościele na Kowalowcu. W 2017 roku realizowany był tutaj projekt "Pomost dla Pokoleń". Podobnie jak dwa lata temu cieszył się dużą frekwencją.

Galeria