Radomsko awansowało w rankingu Wspólnoty

23 lipca 2018


Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking dochodów wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce za rok 2017. W porównaniu do roku 2016 znaczący awans w tabeli miast powiatowych odnotowało Miasto Radomsko. Z pozycji 94 nasze miasto trafiło na 63. W ciągu roku dochód na jednego mieszkańca wzrósł o 327,23 zł.

Ranking "Wspólnoty" opracowany został przez profesora Pawła Swianiewicza i doktor Julitę Łukomską z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wzorem lat poprzednich autorzy porównali dochody poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Ze szczegółami rankingu można zapoznać się w tym miejscu.

- Radomsko jest miastem, które podnosi swój status. Działania budżetowe podjęte w ostatnich latach przynoszą pożądane efekty, co widać w najnowszym rankingu Wspólnoty. Na nasz dobry wynik składa się zarówno wzrost dochodów oraz poczynione oszczędności. Z pewnością jest to dobra prognoza na przyszłość – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.