Radomsko docenione w rankingu fDi Magazine

18 lutego 2019


Radomsko po raz kolejny znalazło się w rankingu fDi Magazine, wydawanym przez Financial Times. W najnowszym zestawieniu Polskie Miasta Przyszłości 2019/20, opracowanym przez fDi Magazine ponownie analitycy Financial Times ocenili miasta w pięciu kategoriach: potencjał ekonomiczny, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność kosztowa, komunikacja oraz atrakcyjność dla biznesu.

 

Radomsko po raz drugi uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu małych miast efektywnych kosztowo oraz po raz drugi w rankingu miast efektywnych kosztowo wśród ogółu badanych w rankingu.

Już po raz kolejny znaleźliśmy się na liście analityków Financial Times, którzy przygotowują ranking oceniający atrakcyjność miast pod względem inwestycji zagranicznych (ang. foreign direct investment – fDi). W edycji 2015/2016 miasto zajęło trzecią pozycję wśród 10 miast efektywnych kosztowo o podobnej wielkości. Z kolei w 2017 roku Prezydent Jarosław Ferenc odbierał nagrodę dla Radomska, które wtedy po raz pierwszy okazało się najlepsze w rankingu dotyczącym najbardziej efektywnych kosztowo miast o podobnej wielkości.


Ranking fDi Magazine tworzony jest od ponad 10 lat.