Radomsko mistrzem Spartakiady

18 października 2018


Miasto Radomsko zostało mistrzem Spartakiady Samorządów Powiatu Radomszczańskiego. To ogromny sukces, tym bardziej, że drużyna reprezentująca Miasto Radomsko po raz pierwszy wzięła udział we współzawodnictwie gmin.

Turniej odbywał się w wielu kategoriach  m.in. tenisie stołowym, piłce siatkowej czy mini golfie. W Spartakiadzie  wzięło udział 14 drużyn z całego powiatu radomszczańskiego.  W ogólnej klasyfikacji drużyna z Radomska uzyskała 116,5 pkt. Tuż za nią uplasowali się reprezentanci gminy Gomunice, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Kamieńska.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłem odebrać dziś puchar za zajęcie pierwszego miejsca w Spartakiadzie. To ogromna zasługa pracowników, szczególnie MOSiR-u i Pawła Kałdońskiego, który organizował uczestnictwo pracowników urzędu miasta i jednostek podległych w zawodach - podkreśla prezydent Jarosław Ferenc. - Spartakiada to nie tylko współzawodnictwo, ale także możliwość integracji, rozmowy z przedstawicielami innych gmin oraz zawiązania znajomości - dodaje.

W klasyfikacji generalnej kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Kamieńska - Renata Jurczyk, a w klasyfikacji mężczyzn pierwszy był Marian Kopcik również z Kamieńska. Bardzo dobre wyniki uzyskali też zawodnicy drużyny Miasta Radomsko - Katarzyna Łakoma (III miejsce) i Paweł Kałdoński (II miejsce).

Gratulujemy!

Galeria