Radomsko w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016

2 sierpnia 2016


Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora, zakończyła pierwszy etap VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016 promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne.

Konkurs jest organizowany pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rozwoju Pana Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

W konkursie wzięło udział 142 gminy, które w sumie nadesłały 179 ofert.

Do II etapu konkursu zakwalifikowano 81 działek, wytypowane przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów PAIiIZ.

Przedstawiciele Centrów Obsługi Inwestorów spośród nadesłanych ofert wybrali tereny, które przeszły do II etapu konkursu. Wśród zgłoszonych terenów z województwa łódzkiego w 6 najlepszych znalazła się prawie 12 ha działka położona w Radomsku.

Łódzkie

Radomsko - 11,78 ha
Bełchatów - 5,91 ha
Sieradz - Wodociągi - 5,42 ha
Sieradz - Elewator - 6,00 ha
Zelów - 2,81 ha
Zelów - 2,24 ha

W tegorocznej edycji wybrany zostanie jeden zwycięski teren w każdym województwie. Nagrodzone tereny będą promowane przez PAIiIZ wśród inwestorów zagranicznych zainteresowanych rozpoczęciem bądź rozszerzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Pełny ranking terenów, które dostały się do II etapu Konkutsu mozna znaleźć na stronie www.paiz.gov.pl