Radomsko wita gości Światowych Dni Młodzieży

21 lipca 2016


W Miejskim Domu Kultury odbyło się oficjalne przywitanie gości, którzy wczoraj (20 lipca) przybyli do Radomska, by wspólnie świętować Światowe Dni Młodzieży.

Spotkanie uczestników ŚDM rozpoczęły występy przed MDK. Gościom najbardziej przypadł do gustu występ zespołu „Tęczowe nutki”, który zaśpiewał radosne pieśni religijne, przy których pielgrzymi chętnie tańczyli.

Potem przyszedł czas na oficjalne przywitanie gości. Na scenie sali widowiskowej prezydent Radomska Jarosław Ferenc przywitał zgromadzonych gości życząc im jak najlepszych wrażeń związanych z pobytem w Radomsku, nawiązania nowych przyjaźni oraz zaprosił do ponownego odwiedzenia naszego miasta.

Pielgrzymi obejrzeli spektakl „Pasja”, w wykonaniu m.in. grupy ewangelizacyjnej z Francji oraz aktorów amatorów z radomszczańskiego teatru „Źródło”.

O godzinie 15.00 uczestnicy ŚDM zgromadzili się w parku Solidarności, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie odbędą się koncerty, m.in. zespołu „Ichtis” oraz pokazy artystyczne. A na godzinę 21.00 planowany jest śpiewany Apel Jasnogórski.