Radomszczanie najlepsi w finale B

2 maja 2017


Młodzi piłkarze RAP Radomsko, podopieczni trenera Krzysztofa Kowalskiego, zajęli pierwsze miejsce w finale B turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Radomszczanie reprezentowali województwo łódzkie.

Zawody odbywały się 1 i 2 maja na boiskach Legii i Agrykoli. Mecze finałowy rozegrano na Stadionie Narodowym. W pierwszym dniu rywalizacji RAP, rocznik 2007, odniósł zwycięstwo, remis i porażkę. To oznaczało, że radomszczanie zagrają w finale B o miejsca 9-16. W fazie finałowej RAP odniósł 3 zwycięstwa.

 - Nasz zespół swoją postawą i grą zasługuje na najwyższe uznanie. Piłka nożna jest jednak nieobliczalna. Byliśmy najlepsi w finale B. Też jest się z czego cieszyć, ostatecznie to 9 miejsce w największym turnieju w Europie – mówi trener Krzysztof Kowalski.


Wyniki meczów grupowych

Łódzkie (ESBANK RAP Radomsko) - Świętokrzyskie (AMO Kielce) 0:0

Łódzkie - Pomorskie (Orlik Stężyca) 2:3 (decydujący gol dla przeciwnika padł długo po regulaminowym czasie gry, a remis dawał awans radomszczanom)

Łódzkie - Dolnośląskie (SP Jelenia Góra) 3:0.

 

Wyniki fazy finałowej:

Ćwierćfinał

Łódzkie - Podlaskie (SP Zambrów) 2:0

Półfinał

Łódzkie - Zachodniopomorskie (UKS Wałcz) 4:0

Final B, o 9 miejsce

Łódzkie - Podkarpackie (AMO Rzeszów) 3:1.

 

RAP RADOMSKO reprezentowali:

Franciszek Błaszczeć, Bartłomiej Zieliński, Franciszek Mituła, Jakub Woźniak, Maciej Walada, Bartłomiej Wysocki, Bartosz Morawiec, Filip Kowalski, Bartosz Szczepaniak, Marcel Stawowski.

Trenerzy Krzysztof Kowalski, Mateusz Walaszczyk.