Radomszczanie podzielili się krwią

30 września 2017


Akcja „Twoja krew ma moc - podziel się nią!” zorganizowana została w ramach kampanii "Zbieramy Krew dla Polski". W Radomsku patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Jarosław Ferenc.

Kampania „Zbieramy Krew dla Polski” jest efektem wspólnych działań Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę 30 września od godziny 10.00 do 13.00 na parkingu przy sklepie Bricomarche w Radomsku można było nie tylko oddać krew, ale też zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie i poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przeszkolić się z udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło pokazu sprzętu policyjnego i strażackiego, natomiast dla najmłodszych przygotowano punkt zabaw dla dzieci. Za oddaną krew radomszczanie otrzymali czekoladę oraz drobne upominki od organizatorów i Miasta Radomsko.

Akcja miała na celu zachęcenie do regularnego oddawania krwi, która może uratować komuś życie. Oddana przez radomszczan krew w całości została przeznaczona na potrzeby Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Galeria