Radomszczański Wiking na podium

30 sierpnia 2016


Pływacki klub Wiking Radomsko doczekał się Mistrza Europy Juniorów Młodszych. 16 – letni Igor Powroźnik zdobył brązowy medal w konkurencji sztafet w trójboju nowoczesnym.

Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się w dniach 27-29 sierpnia w Solihull w Wielkiej Brytanii. UKS Wiking Radomsko prowadzony przez Jolantę i Tomasza Rogozińskich reprezentował Igor Powroźnik. 16 – latek nie wraca z pustymi rękoma, a z brązowym medalem wywalczonym w trójboju nowoczesnym.

Rozpiera nas duma i ogromna satysfakcja. Pogratulowaliśmy Igorowi telefonicznie, ponieważ do Radomska dotrze jutro – usłyszeliśmy od trenera Tomasza Rogozińskiego, którego zapytaliśmy jednocześnie jak długo pracuje się na taki sukces. – To długa i mozolna praca. Z Igorem pracuję od 2007 roku. To utalentowany zawodnik, który ma wrodzone predyspozycje do uprawiania tej dyscypliny sportu – przyznaje T. Rogoziński.

Na sukces młodego radomszczanina pracował on sam, trener Rogoziński, ale nie tylko.  Ostatnie pół roku Igor trenował w OSSM Drzonków, gdzie po powrocie z mistrzostw będzie szlifował pływacki warsztat. 

Igor Powroźnik medal zdobył wraz z Sergiuszem Jakubowskim z Warszawy.

Brąz Igora dla Jolanty i Tomasza Rogozińskich ma szczególne znaczenie. – W tym roku nasz klub obchodzi 20 – lecie swojego istnienia. Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wymarzyć  – przyznają. 

(fot. www.zks.pl) (źródło:www.pomiedzystronami.pl)

Galeria