Radość z Niepodległej

7 listopada 2018


Dziś przed południem w Miejskim Domu Kultury młodzi aktorzy Szkolnego Teatru „Źródełko” działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego zaprezentowali spektakl „Radość z Niepodległej”.

- Obchody stulecia niepodległości to dziejowy moment, już nigdy więcej nie przeżyjemy takiej chwili. Sto lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Dziś chcielibyśmy zaprezentować tę radość z Niepodległej - mówiła przed spektaklem reżyser przedstawienia i opiekun teatru „Źródełko” Danuta Zawadzka.

Przed rozpoczęciem spektaklu został rozstrzygnięty Miejski Internetowy Konkurs Historyczny pt. „Polska odzyskuje niepodległość” zorganizowany przez PSP nr 1. Uczestnicy konkursu w dniu 5 listopada rozwiązywali internetowe testy wiedzy historycznej. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 4 radomszczańskich szkół podstawowych.

Wyniki:
I miejsce - Antoni Włodarczyk z PSP nr 6
II miejsce - Milena Turek z PSP nr 7
III miejsce - Nikola Majchrzak  z PSP nr 7

Po spektaklu naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska podziękowała wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom radomszczańskich szkół za zaangażowanie się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i zaprosiła do uczestnictwa w głównych miejskich uroczystościach, które odbędą się w niedzielę 11 listopada.