Rajd dla Janusza pojechał ulicami miasta. Tour de Radomsko przeniesiony na inny termin

20 sierpnia 2017


Pogoda pokrzyżowała plany uczestnikom rajdu rowerowego Tour de Radomsko. Blisko 40 km trasa z powodu padającego deszczu musiała zamienić się w 4 km odcinek biegnący wokół centrum miasta. Rowerzyści jednak nie stracili zapału i z niecierpliwością czekają na ustalenie nowego terminu Tour de Radomsko - Jedziemy po zdrowie dla Janusza.

Uczestnicy spotkania po wyznaczeniu nowej trasy przejazdu zaopatrzyli się w kamizelki odblaskowe. Przewodnikiem rajdu był prezydent Jarosław Ferenc.

- Ten symboliczny rajd ulicami miasta jest po to, aby pokazać Januszowi, że jesteśmy z nim. Janusz jest taką osobą, która mimo własnych ograniczeń zawsze jest gotowa pomagać innym. On też zasługuje na pomoc i my dziś pokazujemy, że ma nasze wsparcie – zapewnia prezydent Jarosław Ferenc.

Rajd Tour de Radomsko jak co roku połączony jest ze zbiórką charytatywną. W tym roku zbiórka zorganizowana jest na rzecz Janusza Plewińskiego, społecznika, który znany jest z organizacji Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Nad akcją czuwa Fundacja Promień Radości.

Z powodu odwołania właściwego rajdu oraz pikniku zbiórka zostanie przeprowadzona w Miejskim Domu Kultury podczas przeniesionego z pleneru spektaklu „Sex, prochy i rock’n roll” o godz. 17.00. W MDK odbędzie się także kiermasz charytatywny.

Już wkrótce na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz facebookowym profilu MOSiR Radomsko pojawi się informacja o nowym terminie Tour de Radomsko.