Recital fortepianowy Łukasza Trepczyńskiego na 100-lecie niepodległości

10 listopada 2018


Dziś wieczorem w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpił znakomity pianista - Łukasz Trepczyński.

Urodzony w Radomsku, pochodzący z Przedborza Łukasz Trepczyński był stypendystą Fundacji Inicjatyw Kulturalnych. Tuż przed koncertem za swoje zasługi otrzymał złotą odznakę Fundacji. Obecnie Ł. Trepczyński jest asystentem w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem licznych konkursów m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Dlatego muzyka Chopina odgrywa w jego artystycznej karierze szczególna rolę. Koncertuje na całym świecie. 

Łukasz Trepczyński przygotował na dzisiejszy koncert w Radomsku bardzo zróżnicowany repertuar chopinowski. Zaczął swój recital od najbardziej romantycznych kompozycji – Nokturnów. Potem były arystokratyczne Walce, a następnie Polonez Fantazja As-dur op.61. Nie zabrakło także Mazurków i Poloneza As-dur op. 53.

Koncert przygotowany przez MDK Radomsko oraz FIK odbył się w ramach ministerialnego projektu „Wyśniona, wywalczona, wreszcie Niepodległa” sfinansowany z konkursu grantowego „Niepodległa”.

Galeria