Różewicz Open Festiwal - wyjątkowe wydarzenie w skali kraju

4 października 2016


Dziś, 4 października 2016 r. odbyło się spotkanie prasowe dotyczące Różewicz Open Festiwal. W Galerii MDK spotkali się współorganizatorzy festiwalu i lokalne media.

Miasto Radomsko reprezentowali prezydent - dr Jarosław Ferenc oraz Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji -  Paulina Grabowska. Ze strony Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w konferencji uczestniczyły Dyrektor MDK - Elżbieta Kwiatkowska, Kierownik Działu Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez MDK oraz koordynująca i programująca Festiwal - Krystyna Michalska.

Podczas spotkania organizatorzy podkreślali jak ważny jest festiwal dla marki i tożsamości Radomska, zaznaczyli, że dzięki przedsięwzięciu Radomsko jest widoczne na mapie kulturalnej Polski.

- Różewicz Open Festiwal stał się marką Radomska. To jest festiwal, który wyróżnia Miasto Radomsko spośród innych. Jako radomszczanie musimy pamiętać o naszym dziedzictwie, o tym, że tacy wybitni ludzie, jakimi byli bracia Różewicze, mieszkali w naszym mieście. I w oparciu o to budować tożsamość Radomska - podkreślał prezydent Jarosław Ferenc. - Cieszę się, że program Festiwalu jest tak bogaty i różnorodny, podkreślający dorobek każdego z braci Różewiczów. Zachęcam mieszkańców Radomska oraz innych miast do tego, aby uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu -  dodawał.

Przybliżono również wydarzenia festiwalowe, które współfinansowane są m.in.ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Myślę, że najciekawszym dla radomszczan, będzie fakt, że po raz pierwszy na scenie Miejskiego Domu Kultury będziemy gościć dwa wyjątkowe przedstawienia teatralne, tj. „Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza” w reżyserii i choreografii Ewy Wycichowskiej oraz spektakl „Matka odchodzi” w wykonaniu Ośrodka Praktyk Teatralnych z Gardzienic - poleca Krystyna Michalska. - Ten poetycki wspomnieniowy tom , za który Tadeusz Różewicz otrzymał nagrodę Nike, będzie motywem towarzyszącym tegorocznemu Festiwalowi, ponieważ jest w nim najwięcej emocji, wspomnień o czasach dzieciństwa. A Gardzienice i reżyser Michał Zdunik gwarantują nam pokazanie tego w sposób niestandardowy – dodaje.

Tegoroczny Różewicz Open Festiwal z pewnością zaspokoi artystyczny apetyt gości wydarzenia.

DYREKTOR ARTYSTYCZNY FESTIWALU:
Barbara Osterloff - prof. Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

PROGRAMOWANIE I KOORDYNACJA FESTIWALU:
Krystyna Michalska - Miejski Dom Kultury w Radomsku

ORGANIZATORZY:
Miejski Dom Kultury w Radomsku
Miasto Radomsko