Rozstrzygnięto VII edycję Konkursu Wiedzy o Radomsku

27 listopada 2017


W niedzielę w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku.

Konkurs już za nami. Przypomnijmy, że uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach - „Pocztówka” oraz „Test Wiedzy”. Na kategorię „Pocztówka” wpłynęło 27 prac. Według jury najlepsza okazała się praca Zuzanny Cyran. Jej projekt został profesjonalnie wydrukowany w formie pocztówki. Drugie miejsce zajęła Klaudia Pichit, a trzecie – Paweł Górka.

W „Teście Wiedzy” zmagały się 24 osoby. Uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, w którym trzeba było zaznaczyć jedną z czterech proponowanych odpowiedzi. Jedno z zadań polegało na uszeregowaniu odpowiedzi w kolejności chronologicznej. Trzeba było m.in. wykazać się wiedzą na temat zmian nazw ulic w Radomsku, słynnych radomszczan oraz wydarzeń związanych z historią miasta i okolic.

W tej kategorii wszyscy rozwiązywali jeden test, ale nagrody przyznawano w trzech przedziałach wiekowych – „szkoła podstawowa”, „gimnazjum” oraz „open” (dla osób, które mają co najmniej 16 lat). Najlepiej ze wszystkich uczestników test rozwiązał Andrzej Kierlik (który jednocześnie wygrał w przedziale wiekowym „open”). Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Zuzanna Jędrzejczyk, a spośród uczniów szkoły podstawowej – Dominika Kuśmierek. W przedziale wiekowym „open” drugie miejsce zajął Dariusz Kempski, a trzecie Robert Kempski. W przedziale wiekowym „gimnazjum” drugie miejsce zajął Dominik Fronczyk, a trzecie Julia Garbaciak. W przedziale wiekowym „szkoła podstawowa” drugie miejsce zajął Kacper Rochowski, a trzecie Natalia Grabowska.

Nagrodami dla zwycięzców były m.in. głośniki bezprzewodowe, pendrajwy, słuchawki, książki i albumy historyczne.

Organizatorem konkursu był ZHP Hufiec Radomsko. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Radomska.

Jeżeli ktoś chce spróbować własnych sił poniżej zamieszczamy test i odpowiedzi. Zachęcemy do sprawdzenia własnych sił.