Ruszyła budowa parkingu przy ul. Piastowskiej

26 sierpnia 2017


Już niedługo w Radomsku przybędzie miejsc parkingowych. Rozpoczęły się bowiem prace przy budowie parkingu przy ul. Piastowskiej.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Robót Inżynieryjno-Drogowych Grażyna Buchalska z Piotrkowa Trybunalskiego. Przedmiotem zamówienia jest budowa parkingu na 60 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z budową drogi manewrowej i kanalizacji deszczowej przy ulicy Piastowskiej 17 - 19 w Radomsku.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, drogi manewrowej o powierzchni 1107,0 m2, wykonanie miejsc postojowych i dojazdów, budowę chodnika, wykonanie regulacji pionowej urządzeń infrastruktury podziemnej studzienek dla zaworów i włazów kanałowych, wykonanie kanalizacji deszczowej dla odwodnienia parkingu, a także wykonanie stałej organizacji ruchu – oznakowania pionowego i poziomego oraz zagospodarowanie zieleni.

Plac budowy został zamknięty dla ruchu. Mieszkańcy pobliskich bloków proszeni są o nie parkowanie pojazdów na terenie wykonywanych prac. Zakończenie zadania zaplanowane jest na 31 października 2017 roku.