Scrabblowe pojedynki w Radomsku

25 kwietnia 2018


Uczniowie radomszczańskich szkół rozpoczęli rywalizację w ramach Mistrzostw Radomska w Scrabble.

W pierwszej kolejności (24 kwietnia) do pojedynku na słowa stanęli uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzy pierwsze rundy dały prowadzenie Erwinowi Borowcowi z PSP 6 i wydawało się, że niedawny zwycięzca turnieju belgijki z Sosnowca nie da odebrać sobie zwycięstwa. Jednak stało się inaczej. Grający z wielkim skupieniem Sebastian Klimczak z PSP 7 (opiekun Małgorzata Fimowicz-Bednarska) konsekwentnie punktował przeciwnika oraz jako jedyny wygrał wszystkie cztery partie i zdobył tytuł Mistrza Radomska w Scrabble w swojej kategorii wiekowej.

Z drugiego miejsca cieszył się Erwin Borowiec z PSP 6 (opiekun Anita Małolepsza) a z trzecią lokatą, w bardzo dobrym stylu zakończyła rywalizację Martyna Dawidziak z PSP 4 (opiekun Alina Płaszczyńska). Nagrodą dla finalistów turnieju były puchary i zegary do gry w scrabble ufundowane przez Miasto Radomsko.

Dziś, 25 kwietnia w sali klubowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku spotkają się uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, a 26 kwietnia walczyć słownikiem będą uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zapowiadają się ciekawe pojedynki. Organizatorem turnieju i koordynatorem projektu "Scrabble w szkole" jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.