Seniorom deszcz nie straszny!

30 sierpnia 2019


Zakończyły się Radomszczańskie Senioralia. Pogoda nie dopisała, Polonez nie został odtańczony, ale zdecydowanie nie można zapisać go do nieudanych.

Radomszczańskie Senioralia uroczyście rozpoczął prezydent Jarosław Ferenc wręczając seniorom klucze do miasta. Inaugurację uświetnił również swoją przemową wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Na scenie w parku Świętojańskim wystąpił chór "Serenada", zespół wokalny "Bel Canto" z Dobryszyc, Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem Więcej" z pokazem tanecznym, chór "Złota Nutka" działający przy MDK w Radomsku, Chór "Melodia", Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Radomszczańska Kapela Podwórkowa. Chmury na dobre rozgonił Andrzej Rybiński, gwiazda wieczoru, który poderwał widownię do klaskania, śpiewu i tańca swoimi największymi przebojami oraz z niemałym sukcesem, pomiędzy kolejnymi utworami, zabawiał nieprzeciętnymi zdolnościami gawędziarskimi. Na instrumentach klawiszowych towarzyszył mu syn - Kacper Rybiński.

W czasie Senioralii przewidziane były również konsultacje i badania lekarskie przeprowadzane przez lekarzy ze Szpitala Powiatowego w Radomsku. Bezpłatne badania ,,smokolizerem" przeprowadzane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomsku. Byli z nami również wolontariusze z Radomszczańskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Porad nt. możliwosci uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej udzielali przedstawiciele Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami

Galeria