Serenada nagrodzona na Artystycznych Spotkaniach Seniorów w Głownie

11 września 2019


W dniu 07.09.2019 w Głownie w powiecie zgierskim odbył się konkurs dla seniorów p.n. XII Artystyczne Spotkania Seniorów „Czar Jesieni”.

Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. W przeglądzie udział brały 42 podmioty, w tym zespoły śpiewacze, duety, soliści, gawędziarze i poeci z wielu miast środkowej Polski.

 Prezentacje oceniało jury w składzie:

- Aleksandra Guni – muzyk, flecistka, Akademia Muzyczna w Łodzi,

- Michał Maj Wieczorek – muzyk, aktor, wokalista, scenarzysta Łódź,

- Emilia Kudra – wokalistka Complete Vocal Academy w Complete Ocal Institute w Danii.

Radomsko reprezentował zespół „Serenada” działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Radomsku pod kierownictwem Jana Mielczarka.

Zespół „Serenada” uplasował się na II miejscu wśród 25 zespołów śpiewaczych. Duet w składzie Romualda Gottwald i Olga Dąbrowska zdobył I miejsce w kategorii duety. Wanda Małek zdobyła I miejsce w kategorii gawędziarze. Ponadto w kategorii twórczość poetycka Wanda Małek zdobyła wyróżnienie.

Jan Mielczarek otrzymał podziękowanie za dobre przygotowanie „Serenady” do przeglądu twórczości seniorów. Zespół otrzymał 7 dyplomów, 5 statuetek i nagrody rzeczowe. Swymi sukcesami „Serenada” przyczyniłą się do promocji miasta Radomska oraz powiatu.


Źródło: Zespół „Serenada”

Zdjęcia: MOK Głowno