Siła i wytrzymałość - Athletes Clash 2019

16 listopada 2019


Zakończyły się III ogólnopolskie zawody crossfitowe "Athletes Clash" dla najsprawniejszych, najsilniejszych i najwytrwalszych sportowców. Podobnie jak w ubiegłym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem radomszczan, którzy mieli okazję obejrzeć zmagania najlepszych atletów z całej Polski.

Crossfit jest szybko zyskującą na popularności dyscypliną sportową łączącą sporty siłowe z wytrzymałościowymi oraz gimnastyczno-akrobatycznymi. Zadaniem uczestników było wykonanie określonych zestawów ćwiczeń, w których skład wchodziły m.in. podciąganie na drążku, przysiady, chodzenie na rękach, wspinanie na linie czy podnoszenie ciężarów.

Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach: dzieci 5-7 lat i  8-11 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki, kobiety scaled, mężczyźni scaled, mężczyźni RX. Nagrody we wszystkich kategoriach wręczył m.in. Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz dyrektorem MOSiR-u Markiem Wyciszkiewiczem.

Tegoroczna edycja Athletes Clash była również doskonałą okazją do złożenia życzeń radomszczańskiemu kulturyście Andrzejowi Rakowi. Pamiątkową paterę w podzięce za osiągnięcia sportowe wręczył mu prezydent Jarosław Ferenc.


Wyniki:

Kat. Dzieci:

Chłopcy 5-7 lat:
1. Marczak Oskar
2. Ciecióra Kacper
3. Justin Nems

Chłopcy 8-11 lat:
1. Oliwier Biś
2. Iwo Kubanik
3. Krzysiek Dudek

Dziewczynki 5-7 lat:
1. Alicja Wojczieszko
2. Ola Ździerak
3. Hania Klimas

Dziewczynki 8-11 lat:
1. Nikola Radkow
2. Michalina Łapeta
3. Wiktoria Staniec

Kat. Dorośli:

Kobiety (Scaled Women):
1.  Monika Pałka
2. Katarzyna Wydrzyńska
3. Marta Guzdek

Mężczyźni (Scaled Men):
1. Sebastian Dryja
2. Andrzej Mikłusiak
3. Przemysław Stalka

RX Men:
1.  Miłosz Staworzyński
2. Radosław Wręczyński
3. Mateusz Słabiak