Skrzyżowanie ul. Brzeźnickiej, Krakowskiej i Piastowskiej jest już przejezdne

15 grudnia 2018


Od dziś radomszczanie mogą poruszać się po przebudowanym skrzyżowaniu ulic Brzeźnickiej, Krakowskiej i Piastowskiej.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, pierwszy etap realizacji inwestycji rozpoczął się w 2012 roku. Wówczas GDDKiA przeprowadziła remont wiaduktu nad torami kolejowymi oraz odcinka Drogi Krajowej nr 42. – Otwarcie skrzyżowania jest zakończeniem drugiego etapu tej inwestycji. Mieszkańcy Radomska mogą traktować to jako prezent pod choinkę. Dzięki nowemu skrzyżowaniu komunikacja w ścisłym centrum miasta zyska nową jakość. Przepustowość została znacznie zwiększona, dzięki m.in. prawoskrętowi z ulicy Krakowskiej na Brzeźnicką  – wyjaśnia Maciej Zalewski, dodając, że skrzyżowanie zostało przystosowane do ruchu nawet najcięższych samochodów, które poruszają się po drogach będących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodatkowym atutem zakończonej przebudowy jest rondo zlokalizowane przy Miejskim Domu Kultury. Łączy ono dwie części Radomska oraz stanowi alternatywną trasę dla oddanego dziś do użytku skrzyżowania.

- Jestem bardzo zadowolony z zakończenia tej inwestycji, ponieważ przez ostatni czas radomszczanom bardzo brakowało tego skrzyżowania. Mam nadzieję, że teraz ruch w mieście będzie płynny, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie prowadzić kolejne inwestycje na drogach w Radomsku. Mam na myśli m.in. ulicę Narutowicza oraz Brzeźnicką, które wymagają budowy chodników – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria