Ślubowanie klas pierwszych w PSP nr 1

15 października 2018


Dzisiejsze obchody Dnia Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 miały wyjątkowy charakter, ponieważ były połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.

Wśród uczestników uroczystości był Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, zastępcy prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch i Jacek Belka, nauczyciele oraz rodzice dzieci.

Przed złożeniem ślubowania i pasowaniem na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym opowiadającym o tym, jak to jest być uczniem pierwszej klasy.

Ślubuję na sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Bolesława Chrobrego, że będę dobrym uczniem i dobrym kolegą. Będę słuchać i szanować nauczycieli… - ślubowali uczniowie pierwszych klas.

Następnie nadszedł czas na uroczyste pasowanie. Wszyscy pierwszoklasiści na rozpoczęcie szkolnej przygody otrzymali od dyrekcji oraz władz miasta drobne upominki. Uroczystość była także okazją do podziękować nauczycielom za ich trud włożony w wychowanie i edukację dzieci.

- Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty, życzę wam przede wszystkim zdrowia, siły oraz satysfakcji z wykonywanej misji, bo to wy kształtujecie młode pokolenia naszego miasta – mówił podczas uroczystego apelu prezydent Jarosław Ferenc.