Spacerowali i odkrywali zapomniane Radomsko

5 sierpnia 2016


W czwartek 4 sierpnia br. prezydent Jarosław Ferenc zabrał radomszczan na spacer po centrum miasta. Było to pierwsze z wydarzeń zaplanowanych w ramach konsultacji społecznych projektu „Gminnego Programu Rewitalizacji Centrum Miasta Radomska 2020”.

O godz. 16.00 kilkudziesięciu radomszczan spotkało się na placu 3-go Maja przy fontannie, by odkryć zapomniane Radomsko. Pierwszą część spotkania poprowadziła historyk Agnieszka Kuligowska, która oprowadziła grupę po ciekawych, ale czasem zapomnianych zakątkach centrum naszego miasta, które w przyszłości, dzięki rewitalizacji mają zmienić swój wizerunek.

Po zakończeniu spaceru można było odpocząć przy stolikach przygotowanych w południowej części placu 3-go Maja. Przy kawie i herbacie trwały rozmowy z prezydentem Jarosławem Ferencem o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się także z treścią „Gminnego Programu Rewitalizacji Centrum Miasta Radomska 2020” oraz złożyli swoje propozycje.

Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenie, jakim będą prelekcje ekspertów oraz debata publiczna, która odbędzie się 18 sierpnia br. o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury.