Spektakl Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu

7 września 2017


"Żniwa" to spektakl Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który zostanie zaprezentowany radomszczańskiej publiczności 9 września br. w ramach Programu Teatr Polska 2017 Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Widowisko rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka - zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz "Rokiem Polskim" Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz "Powrotu Odysa" Stanisława Wyspiańskiego.

Wykonawcy - tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor, wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika,pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej - Adam Strug.

Przed spektaklem o godz. 16.30 odbędą się warsztaty choreograficzne, poprowadzone przez Urszulę Bernat-Jałochę - wieloletnią tancerkę i choreografkę Teatru Tańca w Poznaniu. Zapisy w MDK - do wyczerpania miejsc.

Dramaturgia i reżyseria: Igor Gorzkowski
Kompozycje muzyczne i wokalne: Eugeniusz Rudnik i Adam Strug
Choreografia: Iwona Pasińska oraz artyści Polskiego Teatru Tańca
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Realizacja świateł: Przemysław Gapczyński, Mariusz Porada
Projekt dźwięku: Michał Garstecki (Free Flay Music)
Asystent spektaklu: Katarzyna Rzetelska
Artyści: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka,
Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak,
Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin
Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan,
Dominik Więcek, Emily Wong oraz gościnie Maciej Cymorek

Sala widowiskowa

Bilety:
15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu imprezy