Srebro dla RAP Radomsko

25 lipca 2016


Od 16 do 23 lipca w węgierskim Kaposvar przebywali chłopcy z rocznika 2007 ESBANK RAP Radomsko. Drużyna była uczestnikiem międzynarodowego festiwalu sportowego Youth Football Festival organizowanego przez Inter Sport, miasto Kaposvar i Węgierski Związek Piłki Nożnej.


W Kaposvar odbywały sie równocześnie zawody piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Łącznie przebywało tu ponad 4000 sportowców z całego świata.

W turnieju piłkarskim, w kategorii U9 startowało 12 zespołów z 5 państw, Polski, Rumuni, Czech, Ukrainy i Węgier.
Obok RAPu, Polskę w tej kategorii reprezentowali chłopcy z Włókniarza Moszczenica, którzy jednak nie wyszli z grupy i przed wcześnie zakończyli turniej.

Do Wegier pojechali tez chłopcy z RKS Mechanik Radomsko w roczniku 2002, którzy dotarli do ćwierćfinału.

- Pobyt na Węgrzech to wspaniała przygoda dla naszych chłopców. Możliwość poznania wielu ludzi, wymiany doświadczeń, poznania miejscowych obyczajów, kuchni , a przede wszystkim zabawy. W tym pięknym mieście nasi chłopcy świetnie sie bawili, przyciągali do wspólnych zabaw kolegów z innych krajów, wspólnie grając w piłkę, grając na konsolach i pozując do zdjęć – wspomina trener Krzysztof Kowalski.

Podopieczni trenera Kowalskiego osiągnęli finał, zdobywając ostatecznie drugie miejsce i srebrne medale.

W ciągu kilku dni drużyna rozegrała 8 meczów, doznając tylko jednej porażki w finale.
Wyniki meczów - faza grupowa:


ESBANK RAP RADOMSKO - TÖRÖKBÁLINT LASE (Węgry) 4:1
ESBANK RAP RADOMSKO - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI BFLA (Węgry) 4:0
ESBANK RAP RADOMSKO - DOMBÓVÁR FC (Węgry) 2:0
ESBANK RAP RADOMSKO - KELL EGY CSAPAT ALAPÍTVÁNY SZIGETVÁR (Węgry) 14:0
ESBANK RAP RADOMSKO - FC SILCE (Ukraina) 4:0

ĆWIERĆ FINAŁ:
ESBANK RAP RADOMSKO - KAPOSVÖLGYE LUE (Węgry) 3:1
PÓŁFINAŁ:
ESBANK RAP RADOMSKO - TOLNA VFC (Węgry)
FINAŁ:
ESBANK RAP RADOMSKO - CS LUCEAFARUL CLUJ (Rumunia)

- Przed meczem finałowym, Nasi chłopcy mogli dumnie wyśpiewać hymn Polski, gdyż był to mecz oficjalny, rozgrywany przy wszystkich miejscowych urzędnikach na pięknym stadionie – zauważa trener. - Poraża w finale nie była zaskoczeniem, gdyż rumuńska drużyna była poza zasięgiem wszystkich ekip. Ich najniższym wynikiem w turnieju była wygrana 7:1, wiec mecz z RAPem był dla nich najcięższym spotkaniem, za co nasz zespół został nagrodzony wielkimi brawami przez publiczność – dodaje.

Drużynę reprezentowali : Wojtek Lewus, Bartek Zieliński, Bartek Szczepaniak, Bartek Wysocki, Filip Kowalski, Franek Mituła, Kuba Woźniak, Marcel Kociniak, Marcel Banaszek.