Srebro i brąz dla ZKS Radomsko

4 marca 2019

W ostatni weekend odbył się Puchar Polski kadetów będący eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. ZKS Radomsko reprezentowało trzech zawodników. Start w turnieju okazał się niezwykle udany, ponieważ zawodnicy zdobyli dwa medale – srebrny dla Filipa Locha oraz brązowy dla Adriana Politańskiego co jest historycznym osiągnięciem klubu.

Filip w finale uległ mistrzowi Polski z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl, lecz jego wynik jest bardzo dobrym prognozą na przyszłość, ponieważ zaczyna starty w kategorii wiekowej kadetów. Adrian rozpoczął turniej od przegranej z zawodnikiem Unii Racibórz i do końca swojego startu wygrał 4 walki w tym ostatnią o brązowy medal, gdzie pokonał na punkty zawodnika z Lubska. W turnieju brało udział 240 zawodników z całej Polski. W klasyfikacji klubowej ZKS zajął bardzo wysokie 9 miejsce na 49 zespołów. Trenerami zawodników są Piotr Stępień i Konrad Terka.