Starter Radomsko ma siedzibę

10 stycznia 2018


Dzisiejszą konferencję podsumowującą rok 2017 pod względem gospodarczym rozpoczęto od otwarcia. Otwarcia, które jednocześnie jest efektem całorocznego działania Startera Radomsko. Radomszczański pionierski inkubator przedsiębiorczości zyskał swoją siedzibę, która znajduje się przy ul. Narutowicza 59.

STARTER  RADOMSKO – nowoczesny inkubator przedsiębiorczości

Starter Radomsko to program wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Program kierowany jest do biznesu lokalnego z sektora MŚP i młodych radomszczan, którzy dopiero poszukują własnej ścieżki kariery.

Działania podjęte w  ramach projektu Starter Radomsko (od II 2017 r):  
-    strona internetowa: starter.radomsko.pl
-    na starter.radomsko/blog – każdego miesiąca publikowane są 4 artykuły o tematyce związanej z projektem;
-    możliwość otrzymania porad prawnych i finansowych po wypełnieniu specjalnego formularza starter.radomsko.pl/wsparcie/
-    fanpage na FB, na którym codziennie publikowane są wartościowe treści o tematyce ściśle związanej z przedsiębiorczością;
-    spotkania inspiracyjne i szkolenia oferowane są w stałym comiesięcznym cyklu.

Spotkania inspiracyjne mają na celu przekazać wartościową wiedzę i inspirację od praktyków biznesu. Są to ludzie, którzy prowadzą swoje firmy, realizują ciekawe projekty - posiadają doświadczenie, którym mogą się podzielić i zachęcić młodych (i nie tylko) do obrania ciekawej drogi zawodowej.

W ramach szkoleń uczestnicy nabywają wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania projektami czy marketingu, a także praktycznych umiejętności wykorzystywanych w świecie biznesu oraz w kreatywnych projektach aktywności pozarządowej. Cykl szkoleń ma prowadzić do zrealizowania zbiórki finansowania społecznościowego (tzw. crowdfunding).
Ogółem w ramach Startera Radomsko zrealizowano 22 spotkania inspiracyjne i szkolenia.

Wśród osób uczestniczących w szkoleniach, wykształciła się grupa, która podjęła inicjatywę przeprowadzenia zbiórki finansowania społecznościowego. Celem projektu „Bezpieczny rower” będą stojaki na rowery usytuowane w Radomsku. Grupa ma bezpośrednią możliwość sprawdzenia w praktyce wiedzy zdobytej na szkoleniach w ramach Startera. Przygotowania do kampanii ruszyły w październiku, a przeprowadzenie zbiórki zaplanowane jest na wiosnę 2018 roku.

Inkubator jest miejscem dla firm, które:
•    prowadzą innowacyjną działalność gospodarczą i istnieją na rynku nie dłużej niż 2 lata, 
•    chcą wynająć biuro lub salę konferencyjną na atrakcyjnych warunkach, 
•    chcą zorganizować szkolenie .

Trwała infrastruktura inkubatora przedsiębiorczości pozwoli uczestnikom Startera oraz młodym firmom wymagającym wsparcia skorzystać z powierzchni użytkowych, do ich codziennego działania  oraz do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń, itp.

Warto podkreślić, że to właśnie uczestnicy Startera poprzez udział w spotkaniach/warsztatach określali niezbędne wyposażenie, oprogramowanie i inne elementy potrzebne do inkubatora z uwzględnieniem jego przyszłej działalności.

Miesięczny abonament wynajmu pomieszczenia to 300 zł netto i obejmuje:
-    miejsce do prowadzenia działaności gospodarczej w początkowej fazie rozwoju firmy,
-    dostęp do sali konferencyjnej wyposażonej w niezbędny sprzęt do prezentacji multimedialnych,
-    obsługę księgową,
-    stały dostęp do Internetu,
-  wsparcie pracownika merytorycznego w istotnych sprawach organizacyjnych i administracyjnych (m.in. consulting ds. doradztwa wyboru rodzaju organizacji firmy, formy opodatkowania, pozyskiwania środków zewnętrznych), przy organizacji konferencji itp.

Na terenie inkubatora prowadzone będą również szkolenia i wydarzenia w ramach Startera Radomsko, poświęcone zagadnieniom związanym z efektywnym prowadzeniem działalności gospodarczej a przede wszystkim szeroko pojętą innowacyjnością. Udział w nich mogą brać nie tylko przedsiębiorcy działający w inkubatorze, ale też prowadzący działalność „na swoim”, którzy zainteresowani są pogłębianiem wiedzy oraz rozszerzaniem bazy kontaktów biznesowych.

Kontakt:

Centrum Nowoczesnych Inwestycji

tel: 44 685 44 55