Starter Radomsko szkoli: Jak założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą?

11 maja 2018


Starter Radomsko zorganizował szkolenie, podczas którego młodzi radomszczanie dowiedzieli się, w jaki sposób założyć firmę oraz prawidłowo zarządzać na wczesnym etapie jej funkcjonowania. Spotkanie poprowadził wieloletni przedsiębiorca, praktyk i lider biznesowy Tomasz Alama.

Młodzi radomszczanie dowiedzieli się jak założyć własną działalność gospodarczą oraz poznali najważniejsze aspekty funkcjonowania nowych firm. Tomasz Alama opowiedział też o najczęstszych błędach popełnianych przez przedsiębiorców. Dodatkowo przedstawił sposoby pozyskiwania środków na start, zarówno z środków i instytucji krajowych, jak i Unii Europejskiej oraz sektora bankowego.

- Kilka lat temu założenie firmy stanowiło dość duży problem, ponieważ wiązało się to z koniecznością odwiedzenia wielu instytucji. Dzisiaj ten problem nie występuje, a firmę można założyć w kilka godzin przez internet. Problemem jest niewiedza, bo młodzież nie wie, że takie możliwości istnieją – wyjaśniał prowadzący, dodając, że podczas spotkania omówił też najczęstsze błędy przedsiębiorców. Najpoważniejszymi z nich jest brak długoterminowego planowania. Wielu młodych przedsiębiorców otwiera firmę, lecz nie ma planów na to, jak ich działalność powinna wyglądać za pięć czy dziesięć lat. – Drugi błąd jaki popełniają przedsiębiorcy związany jest z strukturą dochodów. Powinny one być regularne, by zachować płynność finansową – dodaje Tomasz Alma.