Startuje Festiwal Rowerowy

26 sierpnia 2017


Festiwal rozpoczęto Rowerowym Cross Off Road dla młodzieży w wieku 12 – 16 lat, podczas którego rowerzyści ścigali się na pięciokilometrowej trasie wiodącej przez leśne ścieżki. Kolejną atrakcją festiwalu była popołudniowa wycieczka do Kruszyny.

Start rajdu znajdował się u zbiegu ulic Strażackiej i Strzałkowskiej na Suchej Wsi. Przed startem każdy z uczestników mógł zapoznać się z wyznaczoną trasą, natomiast właściwy wyścig rozpoczęto o godzinie 12.00.

- Trasa była trudna, były podjazdy, zjazdy, dużo piachu i trochę kamieni. Technicznie bardzo trudna jest też jazda po trawie, czego również nie zabrakło w wyznaczonej przez nas trasie – wyjaśnia Artur Kwiatkowski z radomszczańskiego MOSiR-u, dodając jednocześnie, iż organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników i zapewnili im kaski mające zapobiec potencjalnym urazom. Po zakończeniu wyścigu nastąpiło wręczenie pamiątkowych pucharów, nie zabrakło też poczęstunku.

Wyniki:

Kategoria Junior

1. Piotr Stawka
2. Hubert Ścisły
3. Mateusz Cichuta

Kategoria Senior

1. Dominik Majewski
2. Rafał Kawka

 

Kolejną atrakcją Festiwalu Rowerowego był rajd do Kruszyny, który o godzinie 15.00 ruszył z parkingu miejskiej pływalni. Uczestnicy przejadą około 60 kilometrów oraz zwiedzą zabytki znajdujące się na trasie rajdu.

Galeria