Stowarzyszenie Koniczynka realizuje kolejne marzenie

4 czerwca 2018


„Windą do marzeń - niemożliwe jest możliwe” – to tytuł kampanii fundraisingowej, którą dziś zainicjowało Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Jej celem jest zebranie funduszy na zakup i montaż widy towarowo-osobowej do Zakładu Aktywności Zawodowej w Dmeninie. Kampania odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomsko Jarosława Ferenca.

- Przez trzy najbliższe miesiące będziemy udowadniać, że rzeczy niemożliwe mogą stać się możliwe. I nasze stowarzyszenie będzie je realizować – mówi prezes „Koniczynki” Katarzyna Chybała.

Aby spełniło się kolejne marzenie Stowarzyszenia, jakim jest zakup windy i uruchomienie ZAZ-u potrzebne jest 100 tys. złotych. Członkowie „Koniczynki” nie raz udowodnili, że marzenia się spełniają. Z pewnością i tym razem, dzięki pomocy ludzi dobrej woli, uda się zrealizować cel.

Uruchomienie placówki w Dmeninie to ogromna szansa dla osób niepełnosprawnych, które po długiej rehabilitacji i uczestnictwie w Warsztatach Terapii Zajęciowej są gotowe do podjęcia zatrudnienia. W Polsce funkcjonuje zaledwie 106 takich zakładów, na terenie woj. łódzkiego jedynie 7.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że infrastruktura wsparcia dla osób z niepełnosprawnością w powiecie radomszczańskim jest ograniczona. Dlatego, aby rozszerzyć możliwości wsparcia w tym zakresie podjęliśmy współpracę ze stowarzyszeniem „Koniczynka”. Dzięki uprzejmości pani wójt Gminy Kodrąb udało się pozyskać i zagospodarować jedną z nieruchomości pod potrzeby Zakładu Aktywiności Zawodowej – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wiesława Pędzik. - Będzie to bardzo ważna placówka z punktu widzenia zapotrzebowania osób niepełnosprawnych w powiecie radomszczańskim. W Zakładzie znajdzie pomoc od 35 do 40 osób. Będą z niego mogły skorzystać osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności pod warunkiem, że zdiagnozowano i nich niedorozwój umysłowy, chorobę psychiczną albo autyzm – dodaje.

Osoby niepełnosprawne zatrudnione w Zakładzie będą zajmowały się świadczeniem różnego rodzaju usług. Dodatkowo ZAZ będzie dysponował środkiem transportu, więc osoby niepełnosprawne będą miały możliwość dowozu do placówki.

Prace związane z zagospodarowaniem i adaptacją budynku w Dmeninie trwają od dwóch lat. Obecnie prace wewnątrz są na ukończeniu. Do oddania budynku osobom potrzebującym brakuje tego jednego elementu – windy.

Stowarzyszenie „Koniczynka” w związku z kampanią przygotowała różnego rodzaju wydarzenia. Już 22 czerwca o godz. 20.00 w Parku Świętojańskim odbędzie się magiczna Noc Kupały. „Koniczynka” zaprasza do udziału w imprezie całe rodziny. Warto zabrać ze sobą koc. Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na 31 sierpnia na placu targowym.

- Zaśpiewa wtedy Freddy Mercury, a na potrzeby naszego wydarzenia zagospodarujemy cały plac, przywieziemy m.in. kilka ton piasku dla najmłodszych, będzie też strefa cienia dla starszych. Zaplanowaliśmy również turniej piłki nożnej dla 12 drużyn – wylicza koordynator kampanii Radosław Rączkowski.

Wraz z rozpoczęciem kampanii Stowarzyszenie „Koniczynka” uruchomiło fanpage na Facebooku, gdzie zainteresowani znajdą wiele cennych informacji, m.in. numer konta, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie zakupu windy czy szczegóły zaplanowanych wydarzeń.

Galeria