Street Workout otwarty dla radomszczan

18 grudnia 2018


Mieszkańcy miasta uprawiający sport na świeżym powietrzu zyskali dziś atrakcyjne miejsce do ćwiczeń. Za nami otwarcie obiektu sportowego „Street Workout ze ścianką wspinaczkową - siłownia dla każdego” przy ulicy św. Jadwigi Królowej, który zrealizowany został w ramach 3. edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Teren ten od lat pozostawał niezagospodarowany. Dobrze, że siłownia powstała akurat tutaj, ponieważ planujemy przeznaczyć ten obszar pod rekreację. W bezpośrednim sąsiedztwie powstanie nowy park i mam nadzieję, że razem będą tworzyć spójną całość – mówił podczas otwarcia nowego obiektu prezydent Jarosław Ferenc. Obiekt wyposażony został m.in. w ściankę wspinaczkową, drabinę i łuk linowy, bujaki, równoważnie i płotki do przeskoków.

- Patrząc na efekt końcowy, muszę powiedzieć, że warto było wziąć udział w Radomszczańskim Budżecie Obywatelskim. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy głosowali na ten projekt. Było to ponad 800 głosów – zauważa wnioskodawca projektu Wojciech Gurazda, zauważając, że ćwiczenia na świeżym powietrzu wciąż zyskują na popularności wśród wielu radomszczan, a siłownia ma przede wszystkim urozmaicić ich aktywność fizyczną.

Galeria