Strzelecki HAT TRICK Wiktora Blady

21 maja 2018


Wiktor Blada zawodnik Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10 – ka” podczas zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, rozegranych we Wrocławiu na strzelnicy WKS Śląsk, wystrzelał komplet medali: złoty, srebrny i brązowy.

Medalowe pasmo sukcesów zaczęło się już w czwartek 17 maja. – Natychmiast po przyjeździe na strzelnicę rozpoczęła się rywalizacja w konkurencji pistolet dowolny. Tutaj, na dobry początek Wiktor wystrzelał srebro z wynikiem 338 pkt. W sobotę (19 maja) zaplanowano strzelanie w konkurencji pistolet pneumatyczny. W tej konkurencji Wiktor czuje się wyśmienicie, co potwierdził zdobywając złoty medal z wynikiem 469 pkt. i ustanawiając jednocześnie rekord Polski juniorów – zauważa prezes klubu strzeleckiego „10-ka”, Sławomir Dziegieć.

W tych konkurencjach strzelał również kolega Wiktora z kadry Województwa Łódzkiego – Tomasz Piwowarski z klubu OSiR Koluszki. Koledzy „wymienili się” medalami, ponieważ Tomek w pneumatyku był drugi a w pistolecie dowolnym pierwszy.
W ostatnim dniu zawodów, czyli 20 maja w niedzielę strzelano konkurencję pistolet sportowy – część dokładną i szybką. – W tej praktycznie, nowej dla Wiktora konkurencji nasz zawodnik wystrzelał brąz z wynikiem 548 pkt – zauważa S. Dziegieć.
Udane starty Wiktora i Tomka zaowocowały powołaniem ich przez szkoleniowców grup młodzieżowych PZSS do składu na Puchar Świata Juniorów w Suhl (Niemcy), który odbędzie się w dniach 23-29 czerwca.