Sukcesy Klaudii Kucharskiej

24 kwietnia 2020


Klaudia Kucharska z PSP nr 2 w Radomsku laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz laureatką  Międzywojewódzkiego Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

Uczennica PSP nr 2 w Radomsku  Klaudia Kucharska z klasy VIII b uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii w roku szkolnym 2019/2020. Sukces Klaudii został poprzedzony zmaganiami na etapie szkolnym, rejonowym, w którym brało udział 89 uczniów i wojewódzkim, do którego zakwalifikowało się tylko 3 uczestników.

Aby zostać laureatem należało wykazać się wysoką wiedzą i zdobyć minimum 90% punktów. Na etapie wojewódzkim Klaudia była najlepsza - jest jednym z dwóch laureatów z chemii w województwie.

Klaudia otrzymała również tytuł laureata Międzywojewódzkiego Turnieju Chemicznego dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2019/2020 organizowanego przez Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Zdobyła 52 punkty na 54 możliwych.

- Gratulujemy serdecznie uczennicy i jej nauczycielce chemii mgr Marzenie Rudawskiej, która przygotowała Klaudię do konkursów. Cieszymy się wraz z  rodzicami z osiągniętych sukcesów. Wiemy, że za każdym osiągnięciem stoi własna praca ucznia, wytrwałość i pasja oraz wsparcie nauczycieli i najbliższych - mówi dyrektor PSP nr 2 Ewa Krysiak-Ciszewska.

Źródło: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Radomsku