Sukcesy ZKS Radomsko na międzynarodowym i ogólnopolskim turnieju

25 listopada 2019

W sobotę, 23 listopada, w Katowicach odbył się XXVI Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w zapasach. Jednocześnie w Wierzbicy odbywał się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy "Szukamy Nadziei Olimpijskich". Na obu sportowych wydarzeniach Radomsko reprezentowali młodzi zapaśnicy ZKS-u.

W Katowicach bezkonkurencyjny okazał się występujący w kategorii 41 kg Franek Koćwin, który wygrał wszystkie swojego pojedynki tego dnia i zdobył I miejsce oraz złoty medal zawodów. W finale zmierzył się z bardzo silnym zawodnikiem z Ukrainy. Nie pozostawił mu jednak cienia szans, ani wątpliwości pokonując go 14:6. Szczęścia niestety nie miał drugi z reprezentantów Janek Tomala, który był o włos od pokonania swojego przeciwnika z drugiej rundy zawodów i miał już go "na łopatkach", jednak nie udało mu się utrzymać swojego rywala w tej pozycji dostatecznie długo. W turnieju brali udział reprezentanci 7 państw.

W Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym "Szukamy Nadziei Olimpijskich" o puchar wójta gminy Wierzbica brała udział pięcioosobowa reprezentacja ZKS-u kadetów i młodzików. Miejsce III w kategorii 65 kg kadetów zdobył Dawid Stefaniak. Również III miejsce zdobył Szymon Mastalski w kategorii 100 kg młodzików. Pozostali zawodnicy uplasowali się na lokatach poza strefą medalową.