Świątecznie na Placu 3 Maja

15 grudnia 2019


Radomszczanie tłumnie wypełnili Plac 3 Maja. W niedzielę 15 grudnia odbywało się Wigilijne Spotkanie Radomszczan. Atrakcji nie brakowało.

Kiermasz ze świątecznymi ozdobami, produktami tradycyjnymi i rękodziełem rozpoczął się już o godz. 13.00. Potem zgromadzeni mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z radomszczańskich przedszkoli i szkół. Były też tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka.

Między występami, na scenę weszli przedstawiciele władz. Życzenia złożył zgromadzonym m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc. - Przed nami święta Bożego Narodzenia, święta, które nastrajają bardzo optymistycznie. Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, pomyślności, jak najwięcej spokoju, rodzinnych spotkań. Pamiętajmy, że jesteśmy wspólnotą, jedną wspólną rodziną, żeby te nasze spotkania napełniły nas energią, optymizmem. I dały siłę, aby cały czas zmieniać nasze miasto – mówił prezydent.

Kolędę „Wśród nocnej ciszy” zaintonował proboszcz parafii św. Lamberta ks. Antoni Arkit, który odczytał też fragment Ewangelii. Nie zabrakło opłatka i wspólnych życzeń. Radomszczanie otrzymali też kilkadziesiąt żywych choinek, ufundowanych przez firmę Frigo Logistic. Słodkości rozdawali św. Mikołaj i jego pomocnice oraz... „anioły” na szczudłach. Najmłodsi szczególnie upodobali sobie stajenkę, w której oprócz figur biblijnych postaci były żywe owieczki.

Wielu czekało też na rozstrzygnięcie  Konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną. Ozdoby zostały przekazane Publicznemu Przedszkolu nr 3, które prowadziło akcję charytatywną na leczenie i rehabilitację 5-letniej Zuzi Huberskiej.

Na koniec z repertuarem nie tylko świątecznym wystąpiła orkiestra Expresja z Silnicy. Wigilijne Spotkanie Radomszczan zorganizowało Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Galeria