Święto Flagi z harcerzami

2 maja 2018


2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji harcerze z Hufca ZHP Radomsko przygotowali wiele atrakcji ph. „Niezwyciężona Biało-Czerwona”, które wpisywały się w miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W ramach Święta Flagi harcerze na placu 3 Maja rozdawali radomszczanom biało-czerwone kotyliony i flagi, opowiadali o jej znaczeniu oraz prowadzili patriotyczne gry i zagadki. Harcerze stworzyli też „Żywą Flagę”.

- Akcja przygotowana przez harcerzy na pewno przybliży radomszczanom historię oraz znaczenie naszych barw narodowych, a także zachęci do wywieszenia flagi w dniu jej święta – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Podczas „Popołudnia poetyckiego” zuchy recytowały patriotyczne wiersze oraz opowiadały o historii polskiej flagi. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny ph. „Powiewa na cztery strony świata biało-czerwona flaga”, skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nagrody oraz wyróżnienia wręczył laureatom prezydent Jarosław Ferenc.