Święto Policji w Radomsku

9 lipca 2018


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku obchodzili dziś Dzień Policji. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury, gdzie zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji młodszy inspektor Tomasz Olczyk wręczył policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne.

- Z okazji Święta życzę Wam dużo siły  i wytrwałości, wyłącznie udanych akcji oraz satysfakcji i zadowolenia z wykonywania obowiązków, mocnego zdrowia i wyrozumiałości bliskich. Szczególne gratulacje składam funkcjonariuszom, którzy odebrali dziś nominacje na wyższe stopnie policyjne. Panie Policjantki, Panowie Policjanci, Pracownicy Policji. Z pewnością na nie zasłużyliście – mówił podczas uroczystości prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent zauważył też, że policjanci cieszą się zaufaniem większości Polaków. To dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi i sumienności wkładanej w wykonywaną pracę. A jest to ciężka praca, bardziej służba i misja. Realizowana każdego dnia, często w stresie, często kosztem życia prywatnego.

- Praca Policji przynosi zamierzone efekty. Również radomszczanie czują się coraz bezpieczniej w swoim miejscu zamieszkania. Dlatego Miasto Radomsko wspiera lokalną formację, współpracując przy organizacji dodatkowych patroli czy przekazując w miarę możliwości środki finansowe na zakup sprzętu. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie tak samo wzorowa w kolejnych latach – podsumował prezydent Jarosław Ferenc.

 

Galeria