Szach Mat Amigo w Muzeum Regionalnym

12 lipca 2019


Od wtorku w Galerii Muzeum odbywają się warsztaty „ZAKODUJESZ CZY ZASZACHUJESZ” prowadzone we współpracy z grupą Szach Mat Amigo.

Szach Mat Amigo to nieformalna grupa pasjonatów szachów i kodowania robotów edukacyjnych, która dzieli się swoją wiedzą na zajęciach organizowanych w Muzeum. Roboty i tablety do nauki kodowania dla dzieci udostępniane są przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłomnicach.

Kodowanie, programowanie – bywa nazywane „trzecim językiem”, który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale tez w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć – przynajmniej podstawowe – umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług. Takie nabyte umiejętności przez dzieci i młodzież podczas warsztatów pozwolą w łatwiejszy sposób zrozumieć różne nowinki technologiczne. 

Galeria