Szkoły uczciły Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2018


W radomszczańskich szkołach świętowano dziś Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do podziękowań za trud włożony w edukację młodzieży oraz do złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkół.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto dla wszystkich pracowników oświaty, odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży. Z tej okazji w szkołach organizowane są uroczyste akademie, podczas których wręczano nagrody dla nauczycieli oraz pracowników administracyjnych. Nagrody przyznawane przez dyrektorów placówek są wyrazem uznania dla pracy wykonywanej przez pracowników oświaty. Podczas Dnia Edukacji Narodowej życzono nauczycielom sukcesów w pracy z uczniami, doskonalenia własnych umiejętności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

- Bardzo się cieszę, że wspólnie z wami mogę uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękuję za wasze zaangażowanie oraz życzę samych sukcesów i wybitnych osiągnięć w waszych dziedzinach – mówił prezydent Jarosław Ferenc podczas akademii, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomsku.